Szüreti családi nap 2023. 10. 13.

Gyönyörű napfényes, enyhe őszi idő biztosította a felhőtlen, sokszínű tevékenységek tárházát a családi napon intézményünkben.

A gyermekek és a kollektíva keze munkáját dicsérte a változatos, színpompás épületen belüli és az udvari esztétikus díszítés, mely hangulatos környezetet teremtett óvodánkban. Az ősz kincseinek és terméseinek, autentikus tárgyak, bálaszalmák, természetes anyagok felhasználásával dekoráltunk mindenhol. Meseszép falevelek, fenyőtoboz és csuhé felhasználásával fűzért készítettek kis óvodásaink, a szénabálákat dísztökök, termések tették színessé. Egy idős csősz ücsörgött a bálaszalmák előtt, mosolyt csalva mindenki arcára.

Óvodánk bejáratában szüreti családi nap felhívásával köszöntöttünk minden vendéget. Öröm a mulatság ilyen vidám, ékes környezetben minden családnak!

Ezer és egy lehetőség, tevékenység közül választhattak a gyermekek, családok. Szívesen morzsolták a tengerit, törték a diót, gurították a tököt, húzták a kötelet, készültek változatos mandalák.  A gyermekek alkotófantáziájával a cirokseprűből csőszt, csősznét is varázsoltuk. A vásári kipakolásban vásárolhattunk süteményeket, ínycsiklandozó ételeket, italokat, sütőtök, fahéjas alma, főtt tengeri illata lengte be óvodánkat. A szüreti napunk jókedvűen, sok-sok mókával, dallal és tánccal telt. Kolléganőink vezetésével népzenére táncolhattunk, énekelhettünk vidám gyermekdalokat, közös szüreti verset szavalhattunk, a gyermekek nagy örömére. Aki bátorságot, kedvet érzett, az íjászkodott, igen érdekes volt mindenkinek ez a tevékenység. Még a felnőttek is szívesen kipróbálták ügyességüket.  A gyerekek reggeli órákban szorgos kis kezeikkel szőlőt szemezgettek, miközben szüreti dalokat énekeltek, verseltek, a szőlőszemeket a családi délutánon a gyermekek a szüleikkel közösen az udvaron lepréselték és elfogyaszthatták a zamatos mustot. A finom mustot a gyerekek és a vendégeink is nagy örömmel kóstolták. A préselés hangulatát fokozta népzenei dallamok hallgatása. A gyerekek célba dobtak csutkával, gesztenyével, dióval, vesszőből font karikával, terméseket válogattak, mint Hamupipőke, diót sepregettek, egyensúlyoztak fakanállal, sőt még tökgurító versenyen is részt vettek. Családi Szüreti programunkon örömteli érzés számunkra, hogy együtt tudunk lenni újból azokkal a kedves családokkal, drága gyermekeikkel, akikkel évekkel ezelőtt találkoztunk még itt az óvodában, ugyanis ez a rendezvény lehetőséget teremt erre. Minden évben meghívjuk a már elballagott neveltjeinket és családjukat is. A kis óvodásokból kamaszok, hölgyek, ifjak lettek, akiknek szeme sarkában látjuk még az óvodás kis csintalan mosolyt is.

A mulatság végéhez közeledve fáradhatatlanok voltak neveltjeink és élménnyel gazdagodva, és a kisült finomságok elfogyasztásával, egy-egy vásárfia vásárlásával fejeződött be családi rendezvényünk. Reméljük, hogy mindenkinek felejthetetlenné tettük ezt a gyönyörű őszi napot.

Győrffyné Kiss Erika

óvodavezető-helyettes