Állatvédelem az Ispotály Utcai Óvodában

Decemberben a Hariel Alapítvány látogatott el intézményünkbe, akik az alábbi gondolatokat fogalmazták meg:

318813001_1701169513610988_2254701290831610523_n319111638_1701150286946244_7271699488081286763_nÁLLATVÉDELMI TÉMAHÉT AZ ISPOTÁLY UTCAI ÓVODÁBAN! ????????

????Állatvédelem az Ispotály Utcai Óvodában????
Nagy örömmel fogadtuk Monostori Vivien óvodapedagógus megkeresését, így előadást tarthattunk az Állatvédelmi Témahét keretében óvodás gyermekek részére.
????
Sok közös dolog van az állatok és a kisgyermekek életében. Mindannyian kiszolgáltatottak, függnek tőlünk és mi vagyunk az ő segítőik, biztonságot nyújtó védelmezőik.????
????‍⬛
Mi felnőttek, mivel is járhatnánk elöl, ha nem a példamutatással. Ennek leghatékonyabb színtere az otthon és az óvoda-iskola, ahol a mindenre figyelő kisemberek megtanulhatják, mi is az állatvédelem.
????
Érdeklődő, mosolygó szempárok közepette mesélhettünk arról, hogyan tehetjük szebbé és jobbá az állatok életét.
Mik az igényeik, mire van szükségük a mindennapokban. Milyen ételeket-italokat fogyaszthatnak a mi kis négylábú barátaink, hogy egészségesek maradhassanak.
????
Ha pedig megbetegszenek, akárcsak óvodás pajtásaikat, őket is orvoshoz kell vinni. Sok betegséget elkerülhetünk védőoltásokkal, az orvosi rendelőben pedig ugyanolyan hősiesen viselkednek, mint kedves kis ovisaink.
????
Amikor pedig elfáradnak, elvonulnak kis kuckójukba pihenni, ahol nem zavarjuk meg őket. Mindeközben is szerethetjük bundás kis barátainkat, csak beleképzeljük magunkat a helyzetükbe. Tudjuk, hogy éppen pihenésre van szükségük és ezt tiszteletben tartjuk.
????‍⬛
A gyerekek nagy örömére, igazi négylábú segítőink is voltak, ????alapítványunk dorombolás felelősei, Tarzanka és Berni cica személyében. ????❤️????‍⬛Még mindig gazdit keresnek!
????
Amikor pedig arról beszélgettünk, hogyan kell viselkedni idegen kutyusokkal, a fekete bodros-bolyhos Szofink serénykedett és fark csóválgatott helyeslően.????❤️
????
A gyermekek könnyen teremtenek kapcsolatot az állatokkal, fogékonyak és segítőkészek. Empatikus képességeik pedig fejleszthetők, magasabb szintre emelhetők.
????
Mai világunkban pedig egyre sürgetőbb a felelős és tudatos állattartás megismertetése, a jövő szebbé tétele.
????
A kisgyermekek ösztönösen nyújtanak segítséget és szívesen gondoskodnak a gyengébbekről. Ha ezt nem hagyjuk elveszni bennük, ők lesznek a következő generáció, a társadalom értékes tagjai, akik tisztelettel fordulnak az állatok, a természet és egymás felé.

Dorombolós szép napokat és vakkantós jókedvet kívánunk minden óvodás barátunknak!
❤️????????????????????‍⬛????

Kérjük támogassátok a munkánkat, hogy minél több kis árvának tudjunk segíteni!!!
????????????????????????????????❤

HARIEL Debreceni Állat- és Természetvédelmi Alapítvány

ADÓ 1 % FELAJÁNLÁS:
Adószám: 18751361-1-09

Számlaszám : 11738015-21050598 OTP
IBAN: HU75 1173 8015 2105 0598 0000 0000 OTP BANK SWIFT azonosítója (BIC): OTPVHUHB
Facebook : naprakész információk https://www.facebook.com/harielalapitvany/
E-mail : harielalapitvany@gmail.com
Weboldal : http://www.harielalapitvany.hu/ (nincs időnk frissíteni)

A Hariel Debreceni Állat- és Természetvédelmi Alapítvány 2016.04.19-én jött lére, tagjai évtizedek óta mentik szívvel-lélekkel az állatokat!!
NINCS MENHELYÜNK!!!

Csak korlátozott számban tudunk befogadni állatokat! Az Alapítványnak 3 tagja van, mindenki dolgozik, munkahely és család mellett mentjük az állatokat és saját otthonunkban tudjuk elszállásolni őket! Légy szíves ne haragudj ránk ha találsz egy cicát és nem tudjuk befogadni! Küldj egy linket és segítünk hirdetni! Kérjük írj a Facebook-on üzenetet vagy emailt ha kérdésed van! Köszönjük a megértést!