Zöld Óvoda - a fenntartható fejlődés működő szemléletének elismerése

Pálfi Pálma Andrea óvodavezető

Az Ispotály Utcai Óvoda pályázatot nyújtott be a Zöld Óvoda országos hálózatba történő bekapcsolódásra. A pályázat sikeres lett, így az óvoda szakmai támogatással folytathatja a már elkezdett elkötelezett munkáját a a gyermekek környezettudatos szemléletének formálásában.

Óvodánk pedagógiai programjában vállalta a a szülőföldhöz való kötődés érzésének erősítését, a népi szín-formavilág, zenei örökségünk megőrzését, ápolását, annak továbbadását. A program eredményes megvalósítása során nagy hangsúlyt fektetünk nevelőmunkánkban a természet kincseinek felhasználására, a jeles napok megünneplésére, a naptári időszakokhoz kapcsolódó természetben végezhető tevékenységek megismertetésére, s mindezek által a természethez fűződő pozitív hozzáállás erősítésére. Olyan szemléletet igyekszünk neveltjeinknek átadni, melynek alap gondolatai a védelem, a megőrzés, a természeti környezet szeretete.

Játékos, interaktív formában ismertetjük meg a gyermekeket a környezet - és természetvédelmi problémákkal, nehézségekkel, és azok megoldásaival. Célunk a helyes ökológiai szemléletmód kialakítása, szokásalakítás, mellyel képesek leszünk pozitívan hatni bolygónk jövőjére.

Az elkövetkezendő időszakban a mindennapi tevékenységekben, óvodai szintű programokban, illetve a családokkal közösen szervezett programokon szeretnénk biztosítani gyermekeinknek azt a pozitív mintát, mely remélhetően biztosítja bolygónk egészséges jövőjét.

Szívesen fogadunk minden segítséget, legyen az környezetvédelemmel kapcsolatos elméleti, ötlet az érzékenyítéshez, programjavaslat, tárgyi - eszköz - gyakorlati munka felajánlás.

Védjük természeti erőforrásainkat, s neveljük erre gyermekeinket is!