Várva-várt Mikulás

Győrffyné Kiss Erika óvodapedagógus, óvodavezető-helyettes

Nálunk a debreceni Ispotály Utcai Óvodában minden esztendőben az egyik legnagyobb öröm a mikulásvárás és az ehhez kapcsolódó lelkes készülődés.

A jóságos, kedves Mikulás érkezését nagy izgalommal várja mindenki. Ilyenkor mi felnőttek is átváltozunk kicsit  gyermekké, együtt énekelünk, verselünk óvodásainkkal. Ünnepi hangulatot teremtünk a csoportszobákban, folyosókon, ahol minden a gyermekek kreativitását bizonyítja, gyönyörű alkotásaik, mikulás díszek öltöztetik fel környezetünket. A Mikulás köszöntésére ünnepélyesen felöltözve, dalokkal, versekkel és saját készítésű süteménnyel is készülünk. A gyermekek csillogó szemei elárulják várakozásukat, meglepetésüket, mikor a Mikulás az ajándék csomag mellé még néhány kedves szót is szól hozzájuk. Mesebeli, felejthetetlen élményben van részük ilyenkor a gyermekeknek és természetesen nekünk, felnőtteknek is.

123img 0992img 0970mikulas 2img 09944mikulas