"ITT A FARSANG ÁLL A BÁL"

Nógrádi Katalin óvodapedagógus

Évtizedes hagyomány nálunk a Farsangi-hét megrendezése. Ezt mindig nagy várakozás és előkészület előzi meg. A gyerekekkel közösen elkészítjük a csoportszobák dekorációit és díszítését.

Ezen a héten egymást érik a tartalmas programok. Kikiáltók járják körbe az óvodát dalolva, verselve és kihirdetik a Farsang kezdetét és eseményeit.

Felelevenítjük az állatalakoskodás szokását, a csoportok egy-egy állat bőrébe bújva játsszák el a tél kiűzését, amit bemutatnak az egész óvoda közösségének.

Részt veszünk a Vojtina Bábszinház Farsangi Maskarádéján, ami mindig minőségi szórakoztatást, felhőtlen vidám élményt nyújt a gyerekeknek.

Minden csoport megrendezi a Farsangi Mulatságot ahol a gyerekek és felnőttek jelmezbe bújnak és önfeledten szórakoznak. Rengeteg tréfás feladat, zenés ügyességi játék biztosítja a jó hangulatot.

A Farsangi-hét lezárása a télkergetés rítusával történik, ahol ritmus és zajkeltő eszközökkel és kiszebáb égetéssel űzzük el a téli hideget.

img_3192img_3190img_3177 2img_0032 1img_3223 1