"De jó csak lenni!"

Győrffyné Kiss Erika óvodapedagógus, óvodavezető-helyettes

2022.10.20-án a "De jó csak lenni!" a gyermeki jogokat tisztelő pedagógiai gyakorlat Konferencián vehettünk részt néhány kollégával együtt a debreceni Vojtina bábszínházban.

A konferencia a "Gyermekjogok Magyarországon" kutatás eredményeit ismerteti, ami a gyermeki véleményeket tárta fel a számukra fontos dolgokban. Intézményünk is aktívan részt vállalt a kutatáshoz szükséges anyaggyűjtésben. A konferencia program részeként a bábszínház bemutatott néhány jelenetét annak a színdarabnak is, amely a gyermeki narrációkból készült a biztonsághoz, ellátáshoz és részvételhez való jogaikról.

A kutatási téma aktualitása érdeklődésünket felkeltette, hisz pedagógusként és szülőként is tudjuk, hogy a gyermekek különleges gondoskodásra és védelemre jogosultak.

A kutatásban való részvétellel megismerhettük a gyermekek véleményét, gondolatait jogaikkal kapcsolatban. Valljuk, hogy a gyermekeknek joguk van arra is, hogy hallassák hangjukat, és ha megismerik jogaikat, mások jogait is tiszteletben fogják tartani. Örömünkre szolgált, hogy aktív részvételünkkel e kutatás eredményességéhez is hozzájárulhattunk.

Szeretnènk, ha a jövőben is lehetőségünk lenne innovatív, a gyermekek mindenek felett álló èrdekeit segítő kutatásban aktívan szerepet vállalni.

vojtina3vojtina