Őszi karnevál

Győrffyné Kiss Erika óvodapedagógus, óvodavezető-helyettes, Kósa Barbara óvodapedagógus

Hagyományos programhetünk sokszínű tevékenységet biztosított e hét minden napján óvodásaink részére.

Az ősz kincseinek, terméseinek felhasználása örömteli, a gyermeki kíváncsiságnak tárháza volt minden csoportunkban. Ezer lehetőség, tevékenység közül választhattak a gyermekek. Szívesen morzsolták a tengerit, a csutka és csuhé felhasználásával csutkababák, a dió, gesztenye, makk felhasználásával csodálatos figurák és építmények készültek. A gyermekek alkotófantáziájával a cirokseprűből csőszt, csősznét és természetesen a kis pólyást is elővarázsoltuk. Az idei évben a várva várt szüreti mulatságunkat egy kései őszi napon november 5-én rendeztük meg. Sütőtök és fahéjas alma illata lengte be óvodánkat. Bár az időjárás nem kedvezett nekünk, a hangulatunkat ez nem befolyásolta, a napunk jókedvűen, sok-sok mókával, dallal és tánccal telt. A gyerekek már a reggeli órákban szorgos kis kezeikkel szőlőt szemezgettek, miközben szüreti dalokat énekeltek, verseltek, a szőlőszemeket később az udvaron lepréseltük.         A finom mustot a gyerekek nagy örömmel kóstolták. A préselést különböző programok kísérték, köztük táncház, és játékos ügyességi feladatok szereztek örömet az apróságoknak. A gyerekek célba dobtak csutkával, vesszőből font karikával, terméseket válogattak, mint Hamupipőke, diót sepregettek, egyensúlyoztak fakanállal, sőt még tökgurító versenyen is részt vettek. Kellemesen elfáradva fogyasztották el a gyermekek a kisült finomságokat a élmény dús rendezvényünk végeztével. A gyermekek ezerszínű alkotásai díszítette óvodánk udvarát, épületét. Meseszép falevelek és csuhé felhasználásával fűzért készítettek kis óvodásaink, a szénabálákat dísztökök és termések tették színessé. A szüreti mulatság élményeit fotók készítésével megörökítettük.

124895464_1282303255463526_2230921105896942398_n124383956_3359326450831165_8492326624415784155_n