JELENTKEZÉS A 2021/2022. NEVELÉSI ÉVRE - TÁJÉKOZTATÓ

Pálfi Pálma Andrea óvodavezető

Tisztelt Szülők!Tájékoztatni szeretném a Tisztelt Szülőket a 2021/2022. nevelési évre történő óvodai beiratkozásról.

Az óvodai jogviszony létesítésével összefüggő eljárásrend a 2021/2022. nevelési évre vonatkozóan a következő:

1. beiratkozás időpontja: 2021. április 21-22
  2. pótbeiratkozás időpontja: 2021. május 5.

Az óvodai jelentkezéshez JELENTKEZÉSI LAP debreceni önkormányzati fenntartású óvodába a 2021/2022. nevelési évre” című nyomtatványt szükséges kitölteni, mely letölthető a www.debrecen.hu oldalról, illetve óvodánk honlapjáról a kezdőlap alján, a letöltés gombra kattintva.

A jelentkezési lapon  a szülő 3 óvodát jelölhet meg, amely lehet nem körzetes is. A három megjelölt óvoda sorrendje egyben a jelentkezési szándék sorrendjét is tükrözi.

A jelentkezési lapot nyomtatás után kitöltve kérjük küldjék el e-mail-ben az ispotaly@ovoda.debrecen.hu címre.

A gyermek felvételéről az óvodavezető dönt az általa vezetett intézmény vonatkozásában, legkésőbb 2021. március 12-ig melyről értesíti a szülőt írásban a megadott e-mail címen.

Az 2021. április 21-22. napon esedékes beiratkozás során sem kell személyesen megjelenniük a szülőknek az intézményben. A februárban elküldött jelentkezési lap alapján történik az óvoda által a gyermek beírása a hivatali rendszerbe, mely alapján a gyermek jogviszonya létrejön.

A gyermek óvodai nevelésének első napján kell bemutatni a beiratkozáshoz szükséges iratokat, azaz a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat, továbbá a szülő személyi azonosságát igazoló hatósági igazolványokat és lakcímet igazoló hatósági igazolványát.

Ha bármilyen kérdése van, illetve ha technikai segítségre szorul, szívesen állunk rendelkezésére.

Pálfi Pálma Andrea