Hallják meg az égiek jókívánságainkat!

Az Ispotály Utcai Óvoda közössége évek óta kapcsolatban áll a Leukémiás Gyermekekért Alapítvánnyal. Felelősséget érzünk a rászorulók segítésében, támogatásában és ezt közvetítjük neveltjeink felé is. Fontosnak tartjuk az érzelmi-erkölcsi nevelést, hogy már az óvodás korú gyermekek megismerkedjenek az empátia, tolerancia, megértés érzésével, ezért érzékenyítő programok megszervezésével, azokon való közvetlen részvétellel, megtapasztalják az együttérzés, a segítségnyújtás felemelő érzését. Az óvodánk udvarán található szív alakú kupakgyűjtőben évek óta gyűjtjük a műanyag kupakokat, melyeket értékesítés után a rászorulók megsegítésére fordítanak az alapítvány koordinálásával.

A Betegek világnapján megrendezésre kerülő „Hallják meg az égiek jókívánságainkat!” programhoz csatlakoztunk idén is, amely lehetőséget teremt neveltjeinknek, hogy számukra is érthető módon rávilágítson az együttérzés, segítségnyújtás fontosságára. Lila léggömbök szalagjaira erősítettük azokat a kártyákat, melyeken óvodásaink jókívánságai olvashatóak, ezzel is bátorságot adva a beteg gyermekeknek a gyógyuláshoz. A cédulákra a következők kerültek fel: „Gyógyuljatok meg hamar! Legyetek boldogok! Ne legyetek többé betegek! Szeretünk benneteket!” Az Egyetem téren a visszaszámlálás után szélnek eresztettük a lila lufikat a beteg gyermekekért a jókívánságokkal, az óvodásaink nagy örömére.330773584_585066683519034_139348791316156756_n