Egy lila lufi, egy gyógyult gyermek

Pálfi Pálma Andrea óvodavezető

Nagyszerű érzés olyan kezdeményezésbe bekapcsolódni, amiben a cél mások segítése, támogatása.

Talán meglepőnek tűnhet, hogy erről óvodás gyermekek körében is említést teszünk, de a betegekért, elesettekért, rászorulókon segíteni, nem életkor kérdése – véli Pálfi Pálma Andrea, az Ispotály Utcai Óvoda vezetője. – Mi, az óvoda teljes alkalmazotti köre nap-mint nap törekszünk neveltjeink érzelmi-erkölcsi nevelésében hangsúlyt fektetni az egymás iránti elfogadás, tolerancia, és megértés erősítésére. Rendszeresen keressük azokat a lehetőségeket, amelyekkel érzékenyíthetjük gyermekeinket a másokra való odafigyelésre, az együttérzés lehetőségeinek kiaknázására – írja a Naplóhoz eljuttatott közleményében.

Csütörtökön Debrecen több önkormányzati óvodája is csatlakozott a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány kezdeményezéséhez, amikor is lila lufikat engedtek az égbe, melyekre jókívánság-kártyákat rögzítettek. A kártyákat a gyerekek készítették, azokon üzeneteiket helyezték el; „Veletek vagyunk! Segítünk nektek! Gyógyuljatok meg hamar!” – ezzel is bátorítva beteg társaikat a gyógyulásra.

Képgaléria: Lila lufikat engedtek az égbe a betegekért

– A betegek világnapja lehetőséget biztosít arra, hogy a gyermekek figyelmét, számukra is érthető nyelven ráirányítsuk a segítés fontosságára. Mindemellett köszönettel és elismeréssel adózunk ezen a napon a betegek gyógyulásáért dolgozó orvosoknak, ápolóknak, minden segítő szakembernek – hangsúlyozta Pálfi Pálma Andrea.

A tegnap az Ispotály Utcai Óvoda udvarán „Hallják meg az égiek” mottóval tartott rendezvény immár hagyomány a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány életében.

HBN