Almaszedés

Dankóné Szűcs Erika óvodapedagógus

Az Ispotály Utcai Óvoda nagy hangsúlyt fektet a természetben történő tapasztalatszerzés megvalósításának. Törekszünk arra, hogy a gyermekeink az ismereteket gyakorlati megvalósítás, önálló, életszerű tevékenységek végzése nyomán szerezzék meg.

Az első szeptemberi közös óvodai szintű programunk az alma-szőlő szüret a Pallagi Tangazdaság gyümölcsös kertjében. Ilyenkor mind a 7 csoport készül, amit a gyermekek már nagyon várnak. Készülnek, hátizsákkal, elemózsiával, gumicsizmával. Egyfajta buszos kirándulás a szabadba, ahol a gyermekek megtapasztalhatják az őszi betakarítási munkák folyamatát, sőt részesei is annak. Az ott dolgozók segítenek abban, hogy megismerkedjenek, gyermekeink hogyan kell szedni az almát, szüretelni a szőlőt.

Nem csak szedjük, hanem esszük is a gyümölcsöket. A hátizsákok és a ládák, kosarak telnek meg a finom gyümölcsökkel, amit elviszünk az óvodába, sőt kóstolót is visznek haza.

Az almából később közösen készített süti, sült alma, kompót, saláta készül. Vagy csak úgy magában esszük meg.