Advent, karácsonyi előkészületek

Nádasdi Judit óvodapedagógus

Advent, a várakozás és az elcsendesedés ideje. A keresztény világ készülődik a Megváltó születésének évfordulójára, a Karácsonyra.

Adventi koszorút készítünk örökzöldekből, bogyókból, szárított termésekből és minden héten meggyújtjuk a hit, a remény, a szeretet és az öröm gyertyáit.

Ebben az időszakban érzelmileg erősítjük a gyermekeket, olyan helyzetekben, amelyekben a saját belső hangjukat érzékelhetik és az egymásra figyelést gyakorolhatják. Az adventi várakozás kitűnő alkalom az óvodában is, együtt lenni, segíteni, örömet okozni, pozitív érzelmeket erősíteni.

Sokat beszélgetünk a család, a szeretet ünnepéről, változatos tevékenységekkel, megfigyelésekkel gazdagítjuk a várakozás, a készülődés örömét.

Ünnepi díszbe öltöztetjük a lelkünket és a környezetünket is, közösen feldíszítjük a csoportszobát és az óvodánk ablakait.

Az ünnepi hangulat előkészítéseként versekkel és dalokkal várjuk a Mikulást.

Az adventi hagyományok része, hogy Luca napján gonosz űző népi rigmusokkal és időjósló mondókákkal „kotyolunk”, lucázunk.

Karácsonyra a gyermekekkel ajándékokat készítünk és ünnepi ráhangolódásként betlehemes játékkal kedveskedünk az óvodánk gyermek-és felnőtt közösségének.