A Föld napja-április 22.

Nógrádi Katalin óvodapedagógus

Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?- így hangzik a Föld napja mozgalom egyik jelmondata.

Szerencsére évről évre egyre többen érzik úgy, hogy tenniük kell valamit ennek érdekében.
A mi óvodánk is aktívan részt vesz a programban.
A gyerekeket egész évben környezettudatos szemléletre, a természet és a Föld szeretetére és védelmére neveljük.

Ezen a napon elmeséljük a gyerekeknek többek között a Föld meséjét, a Guszti a giliszta meséjét a komposztálásról, a Szelektív kukás mesét, az újrahasznosító mesét a Kukasziget és palackpulcsiról.
Gyűjtünk gilisztát, százlábút, pajort üvegbe és megvizsgáljuk őket nagyítóval.
Készítünk kis szelektív hulladékgyűjtőt, plakátot, stb. Ültettünk virágot, szépítettük a kiskertünket, környezetünket.
Beszélünk arról, mit tudunk tenni mi gyerekek a környezetünk megvédése és a pazarlás megszüntetése érdekében.
Megfogadjuk, hogy jók és rendesek leszünk, gondoskodni fogunk a Földről, hogy még sokáig élhessen. Nem leszünk hálátlanok, hanyagok, felelőtlenek, szeretni fogjuk nemcsak az ünnepén, hanem mindig és szakadatlanul. Óvnunk kell a természetet, mert bajban van a Föld.