A beporzók napja

A természetvédelmi jeles napok sorába lépett 2018 óta március 10-e:A beporzók napja

335433688_3396526067281455_3394366053218500573_nA mérsékelt égövben sem csak a háziméhre, a méhalkatúakra koncentrál, hanem minden beporzó szervezetre, hazánkban elsősorban rovarokra. A világon sok madár és denevér által megporzott virág, illetve növény létezik, őrájuk is kiterjed a figyelem.

Intézményünk kollektívája számára is nagyon fontos, hogy neveltjeinkben pozitív szemléletmódot alakítsunk ki, hogy a gyermekekben felébresszük az állatok iránti felelősségérzetet, Zöld Óvoda, Állatbarát Óvoda és Madárbarát kert Óvodaként is alapelveink megvalósításához kitűzött feladataink közé tartozik a környezettudatos magatartás megalapozása, melyet környezetünk megismerésével, környezetünk védelmével és megóvásával kapcsolatos szokások alakításával alapozunk meg. Azon munkálkodunk, hogy a gyermekekben felébresszük az állatok iránti felelősségérzetet. Zöld udvarunk, fákkal, bokrokkal beültetett területen helyezkedik el, amely menedéket biztosít minden kis élőlény számára. Intézményünk célja, hogy az óvodáskorú gyermekek tisztában legyenek a természeti értékeinkkel, kincseinkkel, szeressék környezetünket, óvják az állatokat és növényeket. Legyél te is a beporzók barátja!????????